Rodinné firmy stále podceňují nástupnictví

motiv článku - Rodinné firmy stále podceňují nástupnictví

Českým rodinným firmám roste sebevědomí, růst očekává 47 ze 100 oslovených společností. Dalších 41 podniků očekává stabilní tržby. Ukázal to průzkum u příležitosti zahájení nominací do soutěže Equa bank Rodinná firma roku.

Jako své priority si rodinné firmy vytyčují kromě zvýšené efektivity společnosti hlavně udržení a nábor kvalitních zaměstnanců. Průzkum zkoumající náladu jedné stovky českých rodinných firem provádí Asociace malých a středních podniků (AMSP) už potřetí u příležitosti zahájení nominací do soutěže.

Karel Havlíček, předseda představenstva AMSP také zdůraznil, že se počet rodinných firem podle jeho informací zvyšuje, což je další pozitivní zpráva. „Osmdesát procent celosvětového byznysu dělají rodinné firmy, i když jde o společnosti jako Porsche či Ikea,“ vyzdvihuje Karel Havlíček důležitost podniků ovládaných rodinou. Podle jeho odhadů je v česku podíl rodinných firem daleko menší a jen postupně se zvyšuje.

Jako svoje hlavní výhody po zvládnutí krizového období vyjmenovávají rodinné firmy flexibilitu, stabilitu, atmosféru uvnitř podniku či etiku v podnikání a přístup k zaměstnancům. Fungování na rodinné bázi i nadále vnímají jako výhodou oproti ostatním společnostem. Naopak jako nevýhodu vnímají systém řízení. „Je zřejmé, že si rodinné firmy uvědomují, že osobní vazby často převažují nad koncepčním systémem řízení a dokonce to berou jako určitou hrozbu. Může to být první krok k tomu, aby si vzali do managementu i někoho z terénu,“ dodává Havlíček.

Nástupnictví rodinné firmy stále odkládají

rodinny byznys muz zena pred vylohouPrůzkum odhalil, že firmy stále nevěnují nutnou pozornost otázce nástupnictví, přestože se tématu v posledních letech silně věnovala média. „Globálně jen 30 procent rodinných firem přežije do druhé generace a pouze jedna z deseti firem přežije do třetí generace,“ říká Karel Havlíček. Nadpoloviční většina dotázaných sice uvedla, že řeší předání podniku v rámci rodiny, ovšem jen polovina z nich na předání začala fakticky pracovat, ostatní toto rozhodnutí oddalují. „Z našeho pohledu jsou zahlcení operativou chodu firmy a předávání poté řeší více intuitivně a pod časovým tlakem, což může být velmi nebezpečné a celkově nevýhodné,“ komentuje situaci Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

Equa bank, generální partner soutěže, si i právě proto vytyčila za cíl podporovat tuzemskou tradici rodinného podnikání. „Snažíme se podpořit rodinné podnikání, které považujeme za jeden z pilířů naší ekonomiky soutěží Equa bank Rodinná firma roku,“ řekl David Řehoř, ředitel rozvoje obchodu firemního bankovnictví Equa bank.  Společně s průzkumem se zahájila první fázi soutěže, ve které se mohou zájemci až do 31. srpna nominovat.

Soutěž představí poctivé rodinné podniky

Kritériem je obrat pod 500 miliónů korun, doba podnikání alespoň deset let a rodinnou účastí ve vlastnické struktuře. Hodnotit se bude soubor ekonomických, ale i neekonomických kritérií, od růstu obratu až po sociální zodpovědnost.

Během září pak odborná porota vybere deset finalistů, kteří budou bojovat o cenu veřejnosti, a stejně tak označí i firmu, která si získala porotu. V porotě třetího ročníku soutěže zasednou nově i zástupci BusinessInfo.cz a měsíčníku Profit. Vyhlášení následně proběhne v listopadu na Den Podnikatelů České republiky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *