Generační výměnu nepřežije většina rodinných firem. Podceňují nástupnictví

Rodinné firmy často otálejí s předáním řízení byznysu další generaci. Důsledkem pak je, že přibližně každá třetí z deseti z těchto podniků generační výměnu nepřežije. Třetí generace pak udrží rodinné podnikání jen v jednom případě z deseti.

Kudrnová Veronika
Kudrnová Veronika
redaktorka ProByznys.info

Každá třetí rodinná firma v Česku nepřežije více než jednu generaci. Rodičům se nepodaří předat podnik svým potomkům.

Přitom dvě třetiny rodinných firem oslovených v průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) chtějí tradici předávat. Jenže polovina z nich nástupnictví ještě nezačala vůbec řešit. Brání se tomu, protože jim přijde, že celý proces zabere dlouhou dobu.

„Je patrné, že rodinné firmy podceňují celý proces předávání, i když si uvědomují, že to bude náročné. Z našeho pohledu jsou zahlceni operativou chodu firmy a předávání poté řeší více intuitivně a pod časovým tlakem, což může být velmi nebezpečné a nevýhodné,“ uvádí Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

Jak doplnil předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček, druhou generaci celosvětově přežijí pouze tři rodinné firmy z deseti. Třetí generace udrží rodinné podnikání jen v jednom případě z deseti.

Graf: Domníváte se, že fakt, že se jedná o rodinný podnik, představuje výhodu pro fungování vaší firmy?

Zdroj: Ipsos

Optimismus ale převládá

Rodinné firmy i přes případné problémy v nástupnictví potvrzují v rámci podnikatelského prostředí pozitivní náladu. Tržby by měly růst přibližně polovině z oslovených podniků, jejich pokles naopak očekává pouze desetina oslovených. Pozornost přitom chtějí věnovat hlavně zvyšování efektivity a personální stránce.
„Rodinné firmy jsou v očekávání pravidelně optimističtější než ostatní podniky. Byť dvě třetiny rodinných firem vnímají fungování firmy na rodinné bázi jako svoji výhodu, oproti loňskému roku nejsou o tomto hodnocení tak přesvědčené. Pokles vůči minulému roku může být v tom, že se vyjadřuje již další generace, která to může vidět jinak než zakladatelé,“ doplňuje Havlíček.

Mezi výhody rodinných firem se řadí například flexibilita, stabilita, atmosféra ve firmě a etika. Vnímané nevýhody jsou oproti tomu spíše marginálního charakteru.

„Jde o velmi zajímavé odpovědi, zejména s ohledem na systém řízení. Je zřejmé, že si rodinné firmy uvědomují, že osobní vazby často převažují nad koncepčním systémem řízení, a dokonce to berou jako určitou hrozbu. To je z pohledu odhadu rizik dobrá zpráva. Otázkou je, jak se s tím dokážou vyrovnat ve skutečnosti,“ dodává Havlíček.

Tři pětiny celosvětového podnikání jsou v rukou rodinných firem. V České republice se ovšem rodinné podniky podílejí na tvorbě hrubého domácího produktu pouze z 15 procent. Stále zaujímají jen přibližně pětinový podíl na celkovém počtu firem. Tato skutečnost souvisí s relativně krátkou historií podnikatelské aktivity v ČR, kdy řadu z těchto firem čeká v pořadí teprve první generační výměna.

RODINNÉ FIRMY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *